kursy wakacyjne
szkolenia dla firm
angielski dla dzieci
studenci pł
speak your mind
business-matters
active english
five oclock chat
teens 13-16lat
grammar in use

LEKTORZY

„To, że ktoś nas uczy, nie znaczy, że się nauczymy (…) Uczymy się, działając. Tylko używana wiedza pozostaje w umyśle.” / Bernard Shaw /

Lektorzy pracujący w Akcencie to starannie dobrani specjaliści, posiadający wykształcenie filologiczne oraz przygotowanie pedagogiczne do nauczania języków obcych.To ludzie otwarci na Słuchacza i jego potrzeby, serdeczni, kreatywni, z entuzjazmem zaangażowani   w swoją pracę. Celem naszych lektorów jest zaangażowanie Słuchaczy w aktywny proces nauki – zajęcia   w Akcencie są urozmaicone, ciekawe i dynamiczne. Zależy nam by Słuchacz przyswoił na zajęciach jak najwięcej oraz swobodnie stosował zdobytą wiedzę w praktyce.

                                                            U C Z Y M Y   Z   P A S J Ą !

NASI LEKTORZY:

 

Agnieszka Talaga

języki: angielski

wykształcenie: mgr anglistyki

zainteresowania: muzyka, teatr, podróże

doświadczenie: od kilkunastu lat nauczanie wszystkich grup wiekowych, na różnych poziomach, specjalizacja zajęć z wykorzystaniem dramy, metodyk

 

Edyta Zabelska

język: angielski

wykształcenie: mgr filologii angielskiej UŁ

zainteresowania: literatura faktu, podróże, poznawanie nowych kultur i smaków,  języki obce (nauczanie jak i uczenie się), psychologia, problematyka ludobójstwa w XX w.,

doświadczenie: prowadzenie kursów na wszystkich poziomach zaawansowania; kursów certyfikatowych,  maturalnych, konwersacyjnych w grupach i na zajęciach indywidualnych / firmowych.  Doświadczenie w zakresie języka biznesowego, prawniczego; prowadzenie zajęć z elementami języka medycznego i technicznego. Tworzenie programów nauczania, autorskich kursów komunikacyjnych. Tłumaczenia.

 

Ada Zielińska

język: angielski

wykształcenie: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Filologia rosyjska z j. angielskim; Certificate in Advanced English Councli of Europe Level C1 

zainteresowania: kreatywne metody nauczania, językowy obraz świata, dystopie, podróże

doświadczenie: od 2015 r. tłumaczenia pisemne, redakcja i edycja tekstów anglojęzycznych; od 2016 r. nauczanie angielskiego w ramach zajęć firmowych, indywidualnych i grupowych (kursy ogólne, komunikacyjne, biznesowe, przygotowawcze do egzaminów FCE i TOEFL, z języków specjalistycznych - prawniczy i medyczny, warsztaty z redakcji i edycji tekstów w j. angielskim) 

 

Mikołaj Musielak

języki:  francuski

wykształcenie: student piątego roku filologii romańskiej

zainteresowania: Poza oczywistym zainteresowaniem różnymi aspektami oraz zjawiskami występującymi w języku francuskim, z kręgu moich szerokich zainteresowań wyłonić można na pewno muzykę, której jestem bez reszty oddany i która jest nieodłącznym elementem mojego życia. Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje też poezja (i literatura w ogóle), która jest nie tylko osobistym hobby, ale również tematem moich badań naukowych skoncentrowanych wokół francuskiej poezji XVI wieku.

doświadczenie: Na moje doświadczenie składają się zajęcia indywidualne, takie jak przygotowania do matury, certyfikatów językowych jak i kursów z języka specjalistycznego, oraz prowadzenie małych grup nastawionych na rozwijanie konkretnych umiejętności. Jestem osobą pełną energii oraz chęci do rozwijania skrzydeł, a na każdych prowadzonych przeze mnie kursów nabywam cenne doświadczenie i szlifuję swoje umiejętności, aby móc jeszcze skuteczniej nauczać języka obcego.

 

Justyna Nowak

języki: niemiecki, włoski

wykształcenie: licencjat UŁ: Germanistyka z językiem włoskim, magister UW: Lingwistyka stosowana – j. niemiecki

zainteresowania: W wolnych chwilach lubię czytać, tańczyć albo uczyć się nowego języka obcego. Cieszą mnie także podróże, ale tylko te od podstaw organizowane samodzielnie. A jeżeli podczas podróży mogę wykorzystać języki obce które znam bądź te których się jeszcze uczę to osiągam pełnię szczęścia!

Doświadczenie: Na co dzień pracuję w międzynarodowej firmie obsługując procesy niemiecko- oraz włoskojęzyczne. Nauczaniem zajmuję się po godzinach pracy i traktuję to jako formę relaksu, gdyż sprawia mi to ogromną przyjemność. Języka niemieckiego po raz pierwszy uczyłam moją pięcioletnią siostrę, sama mając lat osiem 😊. I tak zostało. Będąc na studiach, przed pięć lat udzielałam prywatnych lekcji indywidualnych. Współpracowałam także z kilkoma szkołami językowymi. Bardzo lubię przekazywać wiedzę, bo tylko w ten sposób będzie ona żywa. Moje zajęcia są prowadzone energicznie i w przyjaznej atmosferze. Jednocześnie jestem nauczycielem wymagającym, lubiącym sprawdzać wiedzę 😊.

 

Agnieszka Hamankiewicz

język: niemiecki,

wykształcenie: mgr filologii polskiej, Zentrale Mittelstufenprüfung (Geothe- Zertifikat C1)

zainteresowania: literatura iberoamerykańska i skandynawska, kino europejskie, nowoczesne metody nauczania  języków obcych, w tym nauczanie osób starszych (glottogeragogika).

doświadczenie:  Od 2000 roku - nauczanie języka niemieckiego – indywidualne oraz grupy. Od 2006 roku – prowadzenie szkoleń warsztatów dla kadry zarządzającej, z zakresu obsługi klienta, poruszania się po rynku pracy. Od 2000 roku – praca w środowisku niemieckojęzycznym (udział w negocjacjach handlowych, tłumaczenia ustne i pisemne, prowadzenie korespondencji w języku niemieckim, współpraca
i raportowanie do zarządów niemieckich firm, obsługa klienta niemieckojęzycznego).

Akcent Centrum Języków Obcych
ul. Żwirki 17, 90-539 Łódź
akcent@akcent-edu.pl
(42) 637 48 24, (42) 637 48 25